Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 17.08.2009 13:57:49 

petice- petition-Petition-pétition

race greyhounds

race greyhounds...

 

 
ANGLICKÝ CHRT - GREYHOUND
Greyhound se právem nazývá králem dostihových drah. Je to asi nejvíce využívaný chrt k provozování profesionálního dostihového sportu.

Popis plemene greyhonud :   http://plemena-psu.cyberserver.cz/anglicky-chrt-grejhound-greyhound/

 

 
GALGO ESPAŇOL - ŠPANĚLSKÝ GALGO
Jedno z nejvíce využívaných plemen k profesionálnímu dostihovému sportu ve Španělsku a USA.

Popis plemene španělský galgo : http://www.cokl.cz/databaze-plemen/spanelsky-chrt    

 

LURCHER.
Lurcher není čistokrevné plemeno psa. Toto označení se používá pro druh křížence. Obvykle (ale není to pravidlo) se jedná o křížence nějakého plemene chrta a loveckých nebo pasteveckých plemen psů. K dostihům se obvykle využívá 1F generace těchto kříženců a obvykle jsou to kříženci greyhoundů.
Tito kříženci nejsou žádnou novinkou. Vznikali již za středověku v Anglii, kde byli velmi populární u kočovných cikánů, kteří je cíleně křížili za účelem lovu. Ve středověku vlastnit chrta byla výsada šlechty a šikovní poddaní si poradili jinak. Pravděpodobně i slovo Lurcher, je odvozeno od cikánského výrazu –lur- což znamená zloděj.
K dostihům se nejčastěji používají kříženci greyhound x saluki, greyhound x deerhound, většinou s příměsí krve loveckých ohařů nebo bearded kolií.
Vzhledem k tomu,že je lurcher kříženec, tak skoro každý jedinec vypadá jinak. Lurcher je poměrně hojně využíván k profesionálním dostihům v Irsku a Anglii.
 
  
TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek